پردیس شهید بهشتی خراسان رضوی

برگزاری پانزدهمین جلسه هفتگی همکتابی

پانزدهمین جلسه از سلسله نشست های برنامه هفتگی همکتابی در پردیس شهید بهشتی مشهد برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومی، در این جلسه، که عصر روز یکشنبه 31 اردیبهشت 1402 در تالار کتابخانه پردیس شهید بهشتی برگزار شد، علی بستانی دانشجوی رشته زبان و ادبیات فارسی به معرفی و نقد کتاب «قلعه حیوانات» اثر جورج اورول پرداخت.

بستانی با اشاره به زندگینامه نویسنده کتاب قلعه حیوانات گفت: نویسنده این کتاب جورج اورول داستان نویس، شاعر و روزنامه نگار مشهور انگلیسی است که کتاب های دیگری مانند 1984، دختر کشیش و هوای تازه را هم در کارنامه آثار ادبی خود دارد.

وی با بیان این که "کتاب مذکور یک کتاب نمادگرا است"، گفت: این کتاب مانند کتاب کلیله و دمنه یک فابل یا داستان حیوانات است و تلاش می کند از زبان حیوانات مطالب مهم اجتماعی و سیاسی را بیان کند.

بستانی به شرایط سیاسی جهان در دوران نگارش کتاب قلعه حیوانات اشاره کرد و گفت: این کتاب درباره انقلاب 1917 روسیه است و در آن نظام سیاسی و اجتماعی کمونیسم به نقد کشیده شده است.

وی با اشاره به نثر کتاب قلعه حیوانات گفت: این کتاب از نثری ساده و روان برخوردار است و استفاده از جملات کوتاه همراه با کلماتی ساده باعث می شود خواننده از خواندن آن خسته نشود و مطالعه متن را تا پایان ادامه دهد.

دانشجوی رشته آموزش زبان و ادبیات فارسی پردیس شهید بهشتی در ادامه این جلسه نقدی جامعه شناختی و تاریخی از کتاب ارائه داد و شرکت کنندگان در برنامه همکتابی نیز به بیان دیدگاه ها و نقطه نظرات خود پرداختند.

در پایان این جلسه لوح تقدیر رئیس پردیس شهید بهشتی مشهد، توسط مهدی ذوالفقاری، کارشناس آموزش پردیس شهید بهشتی به ارائه دهنده این جلسه برنامه همکتابی اعطا شد.

گفتنی است نشست بعدی برنامه همکتابی به ارائه کتاب «این است گرام» توسط رضا شاهوردی، دانشجوی رشته امور تربیتی اختصاص خواهد داشت. نشست مذکور روز شنبه  6 خرداد 1402 برگزار می شود.

 


نظرات کاربران