برگزاری جلسه شورای اداری پردیس ها و مراکز دانشگاه فرهنگیان خراسان رضوی

صبح امروز با حضور مدیریت امور پردیس های خراسان رضوی، جلسه شورای اداری دانشگاه فرهنگیان استان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی در این جلسه دکتر سیدحسین مجتبوی مدیر امور پردیس های خراسان رضوی ضمن تبریک فرارسیدن ایام الله دهه فجر به برگزاری آیین غبار روبی مزار شهدا توسط مسئولان و کارشناسان دانشگاه فرهنگیان اشاره کرد و گفت امیدواریم بتوانیم رسالت مهمی را که برعهده گرفته ایم به نحو مطلوب انجام دهیم تا مدیون خون شهدا نباشیم.

دکتر مجتبوی با قدردانی از زحمات یکایک مدیران، معاونان، کارشناسان، اعضای هیأت علمی و سایر کارکنان پردیس ها و مراکز دانشگاه فرهنگیان اظهار داشت انتظار می رود همه کارکنان با حفظ سلسله مراتب اداری به انجام فعالیت های خود بپردازند.

وی از کارکنان دانشگاه خواست نظرات، پیشنهادها، انتقادات و انتظارات خود را بیان کنند تا مسئولان دانشگاه بتوانند درخواست های ایشان را به سطوح بالاتر منتقل کنند.

در این جلسه حجه الاسلام و المسلمین میرزایی، مسئول دفتر نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فرهنگیان خراسان رضوی نیز در سخنانی به بیان برخی از دستاوردهای انقلاب اسلامی در 39 سال گذشته پرداخت و گفت یکی از جنبه های پیشرفت و موفقیت جمهوری اسلامی در بعد سیاسی بوده است. وی در تشریح این امر اظهار داشت تا قبل از انقلاب، کشور ما در همه زمینه ها نیازمند کسب اجازه از قدرت های بزرگ بود در حالی که هم اکنون جمهوری اسلامی با اقتداری که دارد مصداق واقعی شعار نه شرقی، نه غربی است.

مسئول دفتر نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فرهنگیان با اشاره به پیشرفت های نظامی ایران بیان کرد در حال حاضر ایران صادرکننده تسلیحات دفاعی به 30 کشور جهان است در حالی که تا قبل از انقلاب وارد کننده این تجهیزات بودیم.

حجه الاسلام میرزایی با بیان این که در بعد علمی تا قبل از انقلاب هر سال کمتر از 5000 مقاله علمی تولید می شد گفت در حال حاضر استادان و پژوهشگران ایرانی سالانه بالغ بر 250 هزار مقاله علمی به ثبت می رسانند که این امر نشان از یک جهش علمی بزرگ دارد.

این مقام مسئول با بیان این که در قبل ازانقلاب تنها 2500 روستا خانه بهداشت داشت گفت خوشبختانه در حال حاضر در کشور روستای بالای 20 خانوار فاقد خانه بهداشت نداریم.

وی با اشاره به این که در سال 56،  46 درصد مردم ایران زیر خط فقر بودند گفت این آمار در سال 96 به 16 درصد رسیده است که نشان دهنده پیشرفت اقتصادی کشور است.
در ادامه جلسه علی پور کارشناس مسائل سیاسی با تأکید بر آگاه کردن نسل جوان از دستاوردهای انقلاب اسلامی گفت نسل جوان باید بداند که اگر اسرائیل تا قبل از انقلاب می توانست هر روز در منطقه پیشروی کند و در یک جنگ شش روزه چند کشور عرب را شکست دهد، اکنون پس از 33 روز جنگ از حزب الله لبنان شکست می خورد.

وی با اشاره به این سخن مقام معظم رهبری که دشمن در هر سطحی که به ما تهاجم کند ما هم در همان سطح به او تهاجم خواهیم کرد گفت اکنون تهاجم دشمن تهاجم نرم است بنابراین ما باید قلم در دست بگیریم یا با حضور در شبکه های مجازی از آرمان های انقلاب دفاع کنیم.

این کارشناس مسائل سیاسی با بیان این که رسالت و وظیفة امروز ما بسیار سنگین است گفت جهاد واقعی برای دفاع از نظام مقدس جمهوری اسلامی، ولایت پذیری قولی وعملی از ولی فقیه زمان، ایستادگی بر سر اصول اسلامی، تلاش برای ایجاد تمدن اسلامی و بصیرت افزایی ا ز جمله وظایف مهم ما در برابر نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

در پایان این جلسه، شرکت کنندگان از نمایشگاه دستاوردهای انقلاب اسلامی در سالن ورودی ساختمان آموزش پردیس شهید بهشتی بازدید کردند. 


| شناسه مطلب: 98314

تعداد بازدید: 296 | آخرین بازدید:
نظرات کاربران