پردیس شهید بهشتی خراسان رضوی

مدیر امور پردیس های خراسان رضوی:

هر سازمانی برای رشد و تعالی به افراد، افکار و عملکردهای منضبط نیاز دارد

مدیر امور پردیس های خراسان رضوی در جلسه شورای اداری پردیس شهید بهشتی مشهد گفت: هر سازمانی برای رشد و تعالی به افراد، افکار و عملکردهای منضبط نیاز دارد.

صبح امروز، دوشنبه، 27 شهریور 1402، جلسه شورای اداری پردیس شهید بهشتی و مدیریت امور پردیس های خراسان رضوی در سالن امام رضا (ع) دانشگاه فرهنگیان استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی در این جلسه، مدیر امور پردیس های خراسان رضوی با بیان این که "خوب ماندن سد راه تعالی است"، گفت: دلیل این که ما از برخی جهات دارای سازمان ها، مدارس و سطح زندگی خیلی خوب و عالی نیستیم این است که وضعیت عادی و خوب را تجربه و به آن قناعت کرده ایم.

محمدرضا دیمه کار با اشاره به جمله "افراد مهمترین دارایی سازمان ها هستند"، این سخن را غیردقیق و نادرست ارزیابی کرد و اظهار داشت: جمله درست این است که افراد مناسب، مهمترین دارایی سازمان ها هستند.

وی تأکید کرد: برای رشد و تعالی نیاز به افراد منضبط، افکار منضبط و عملکردهای منضبط داریم.

دیمه کار به اصول چهارده گانه هنری فایول برای مدیریت اشاره کرد و گفت: یکی از این اصول اصل وحدت فرماندهی است که بر مبنای آن نیاز است با استفاده از مدیریت واحد در مراکز و واحدهای تابعه شرایطی ایجاد شود که پیشبرد کارها به صورت بهتر و روان تری صورت گیرد.

وی با اشاره به حضور دانشجویان مرکز ثامن الحجج (ع) در پردیس شهید بهشتی خاطرنشان ساخت: در حال حاضر ما فقط یک پردیس شهید بهشتی داریم و بر همین اساس این پردیس با یک رئیس، یک معاونت آموزشی، پژوهشی و فرهنگی، یک معاونت توسعه منابع و امور دانشجویی و یک دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری اداره می شود.

در ادامه هادی محمدپور، معاون توسعه منابع و امور دانشجویی پردیس شهید بهشتی ضمن تبریک حلول ماه ربیع الاول و اعیاد پیش رو، به چهارده اصل مدیریتی ادواردز دمینگ، مهندس و آمارشناس آمریکایی و پدر علم مدیریت کیفیت اشاره کرد و گفت: توسعه مداوم، پذیرش فلسفه جدید، حذف شعار، حذف ترس ها و آموزش ضمن خدمت کارکنان از مهمترین این اصول است.

وی به برخی فعالیت های انجام شده و برنامه های پیش روی  معاونت توسعه منابع و امور دانشجویی اشاره کرد و خاطرنشان ساخت: برای بهینه سازی فضای سبز، پارکینگ، سلف سرویس و آشپزخانه و نیز خرید تجهیزات مورد نیاز سراهای دانشجویی هماهنگی های لازم انجام و تصمیمات خوبی اتخاذ شده است.

در بخش دیگری از این جلسه حجه الاسلام و المسلمین سید مسعود عمرانی، معاون آموزشی، پژوهشی و فرهنگی پردیس شهید بهشتی با بیان این که "بسیاری از مسئولان دانشگاه ها، به آموزش اولویت می دهند"، گفت: اگر به آموزه های اسلامی رجوع کنیم در می یابیم که آنچه از لحاظ اسلام اولویت دارد مسائل فرهنگی است، زیرا اگر فرهنگ درست شود بقیه امور از جمله آموزش نیز اصلاح می شود.

وی با تصریح بر این که " احساس می شود برخی از کارکنان از نشاط و سرزندگی لازم برخوردار نیستند" اظهار داشت: بخشی از این مسأله مربوط به شرایط رفاهی و شغلی است، اما بخش مهمترش ریشه در آرامش ذهن و مسائل اعتقادی دارد، از این رو لازم است با برگزاری دوره های مطالعاتی، آموزش خانواده و برنامه های ورزشی برای ایجاد فضایی شاداب و پرنشاط تلاش شود.

در ادامه این جلسه برخی از کارکنان به بیان نقطه نظرات خود پرداختند. لزوم تکمیل به موقع فرم های رهنامه چهل ماده ای دانشگاه، ضرورت بارگذاری موارد مربوط به سامانه هس (HES) و توصیه به همکاران برای حضور در نماز جماعت از جمله مواردی بود که کارکنان حاضر در جلسه به آن اشاره کردند.

 

  

 


نظرات کاربران