پردیس شهید بهشتی خراسان رضوی

مدیر امور پردیس های خراسان رضوی در جمع اعضای بنیاد خیرین استان:

مدرسه مینیاتور جامعه است و با مشاهده آن می توانیم آینده جامعه را پیش بینی کنیم

مدیر امور پردیس های دانشگاه فرهنگیان خراسان رضوی در جمع اعضاء بنیاد خیرین دانشگاه فرهنگیان استان گفت: مدرسه مینیاتور جامعه است و با مشاهده آن می توانیم آینده جامعه را پیش بینی کنیم.

رمضان نیری ضمن تبریک میلاد پیامبر اکرم(ص) و امام جعفر صادق (ع) و خیرمقدم به خیرین حاضر در جلسه گفت: رئیس هیأت امنای دانشگاه فرهنگیان رئیس جمهور و رئیس هیأت امنای استانی استاندار است که این امر سطح بالای ترکیب هیأت امنا را نشان می دهد و ظرفیتی برای دانشگاه به شمار می رود.

نیری با اشاره به آیین نامه تشکیل شعب استانی بنیاد خیرین دانشگاه، گزارشی از روند تشکیل بنیاد خیرین استان را ارائه داد و شرح مختصری از آمار و وضعیت دانشگاه فرهنگیان خراسان رضوی را برای حاضران بیان نمود.

وی با اشاره به توفیقات دانشگاه فرهنگیان استان اظهار داشت: این دانشگاه در اجرایی کردن برنامه های معاونت آموزشی و نیز شاخص های معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی کشور موفق به کسب رتبه اول شده او در مسابقات ورزشی دانشجومعلمان پسر و دختر نیز به ترتیب موفق به کسب مقام های قهرمانی و نایب قهرمانی گردیده است.

مدیر امور پردیس های خراسان رضوی افزود: کسب رتبه اول مسابقات فرهنگی هنری دانشجومعلمان در ییست و هشتمین و بیست و نهممین  جشنواره فرهنگی و اجتماعی دانشگاه فرهنگیان کشور، کسب چهار رتبه برتر در مسابقات ملی قرآن و عترت، کسب رتبه برتر در دومین جشنواره کشوری استادان و کارکنان دانشگاه فرهنگیان، کسب رتبه برتر در نمایشگاه استانی پژوهش، فناوری و فن بازار استان، چاپ بیش از 100 مقاله توسط استادان و دانشجویان دانشگاه از ابتدای سال 97، کسب عناوین کتاب برتر، پایان نامه برتر و پژوهش برتر از دیگر توفیقات دانشگاه فرهنگیان استان است.

نیری با ذکر این که کلیه دانشجومعلمان دانشگاه فرهنگیان به طور قطعی در شغل معلمی مرتبط با رشته تحصیلی خود مشغول به کار خواهند شد اظهار داشت: ورودی های دانشگاه فرهنگیان که غالباً از میان رتبه های برتر آزمون سراسری هستند را نیز باید مغتنم شمرد و قدر آنان را دانست.

مدیر امور پردیس های خراسان رضوی با اشاره به کمبود فضاهای آموزشی در دانشگاه فرهنگیان گفت: این دانشگاه با توجه به تعداد دانشجویان از نظر کمی با کمبود ساختمان روبرو است. وی افزود: از نظر کیفی نیز ساختمان های دانشگاه فرهنگیان عمدتاً دارای قدمت بالا هستند و از این نظر نیز با مشکل مواجه هستیم.

نیری افزود: میانگین سطح شاخص های فکری، معرفتی، رفتاری و شخصیتی یک جامعه از میانگین سطح معلمان آن جامعه بالاتر نیست.

وی افزود: این یک اصل است که نشان می دهد یک جامعه را می توان با تحلیل معلمانش تحلیل کرد..

این مسئول دانشگاه فرهنگیان استان ادامه داد: مدرسه مینیاتور جامعه است و ما با مشاهده آن چه که امروز در مدارس می گذرد می توانیم پیش بینی کنیم که آینده جامعه چه خواهد شد.

وی با بیان که این که معلم عنصر کلیدی مدرسه است، تأکید کرد: اگرچه مدارس خوبی در سطح کشور ساخته می شود، اما اگر عنصر معلم نقش خود را به خوبی ایفا نکند این زحمات حیف خواهد شد.


| شناسه مطلب: 156516

تعداد بازدید: 66 | آخرین بازدید:
نظرات کاربران