پردیس شهید بهشتی خراسان رضوی

به همت کارشناسی پژوهش و فناوری پردیس شهید بهشتی انجام شد:

برگزاری چهارمین جلسه تازه های هفته

صبح امروز سه شنبه 30 مهر 98 به همت کارشناسی پژوهش و فناوری پردیس شهید بهشتی چهارمین جلسه تازه های هفته در این پردیس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی در این جلسه محمد سعیدی، عضو هیأت علمی پردیس شهید بهشتی مشهد، مطالبی را درباره اهمیت و چرایی درود و تحیت بر پیامبر اسلام(ص) بیان کرد.

سعیدی در سخنان خود با اشاره به آیه شریفه «سُبْحَانَ الَّذِی أَسْرَى بِعَبْدِهِ لَیْلاً مِّنَ الْمَسْجِدِ الْحَرَامِ إِلَى الْمَسْجِدِ الأَقْصَى الَّذِی بَارَکْنَا حَوْلَهُ لِنُرِیَهُ مِنْ آیَاتِنَا إِنَّهُ هُوَ السَّمِیعُ البَصِیرُ» گفت: جایگاهی که خداوند به پیامبر اسلام(ص) عطا کرده است در درجه اول به دلیل عبودیت ایشان بوده است.

وی افزود: وقتی بر پیامبر اسلام(ص) صلوات می فرستیم در واقع بر پیامبری که عبد و رسول خدا و پایان بخش سلسله درخشان نبوت و رسالت است درود می گوییم.

سعیدی ادامه داد: پیامبر اسلام مسئولیت رسالت را با قدرت پذیرفت، با شتاب در مسیر الهی حرکت کرد، لحظه ای از پیشروی باز نایستاد، حافظ عهد و پیمان الهی بود، شعله های هدایت را برافروخت و دل ها و جان های سقوط کرده در فتنه های مختلف را روشن ساخت.

وی خاطرنشان ساخت: پیامبر اسلام(ص) خازن علم و اسرار الهی و مبعوث شده و همراه حق است و همه این ها نشان دهنده چرایی و اهمیت تحیت و درود بر ایشان می باشد.

در ادامه این جلسه سیدکمال الدین حسینی، معاون آموزشی، پژوهشی و فرهنگی پردیس  شهید بهشتی مشهد، در سخنان کوتاهی با تأکید بر این که: "تربیت از آموزش و از زندگی جدا نیست"، گفت: آقای سعیدی از جمله استادانی هستند که با رفتار و کردار خود آموزه های اخلاقی را به دانشجویان منتقل می کنند.

وی تأکید کرد: باید زمینه های بهره مندی هرچه بیشتر دانشجومعلمان از دانش و توانمندی این استاد دانشگاه فرهنگیان فراهم شود.

در پایان این برنامه با اعطای لوح تقدیر مدیریت امور پردیس های خراسان رضوی از سخنران این هفته تازه های هفته تقدیر و قدردانی شد.


| شناسه مطلب: 154079

تعداد بازدید: 105 | آخرین بازدید:
نظرات کاربران