پردیس شهید بهشتی خراسان رضوی

برگزاری جلسه مشترک دانشگاه فرهنگیان و شورای راهبردی مدیریت سبز دانشگاه فردوسی مشهد (دانشگاه سبز)

صبح روز سه شنبه 9 مهر 98 جلسه مشترک معاون دانشگاه فرهنگیان خراسان رضوی و دبیر شورای راهبردی مدیریت سبز دانشگاه فردوسی مشهد (دانشگاه سبز) در پردیس شهید بهشتی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی، در این جلسه معاون آموزشی، پژوهشی و فرهنگی پردیس شهید بهشتی با اشاره به رسالت و جایگاه دانشگاه فرهنگیان گفت: مأموریت اصلی این دانشگاه، یعنی تربیت معلمان آینده نظام آموزش و پرورش ایجاب می کند که دانشجویان آن در تمام جنبه های زندگی، از جمله حفظ محیط زیست، آگاه و مسئولیت پذیر تربیت شوند.

سیدکمال الدین حسینی با بیان این که امسال تعداد دانشجومعلمان دانشگاه فرهنگیان استان به بیش از 6500 نفر رسیده است، اظهار داشت: وجود این تعداد دانشجو و بهره مندی از استادان فرهیخته و کارکنان توانمند، ظرفیت های مناسبی را در این دانشگاه برای پرداختن به بحث محیط زیست ایجاد نموده است.

در ادامه دکتر سیدمحمدعلی بنی هاشمی، دبیر شورای راهبردی مدیریت سبز دانشگاه فردوسی مشهد ابراز امیدواری کرد این جلسه زمینه ساز همکاری مسئولان و انجمن های علمی دانشجویی دو دانشگاه در رابطه با برگزاری غرفه های نمایشگاهی، کارگاه های اموزشی و ... باشد.

گفتنی است شورای راهبردی مدیریت سبز دانشگاه فردوسی مشهد (دانشگاه سبز) به منظور اجرای "دستورالعمل مدیریت سبز ( مصرف انرژی، مواد و حفظ محیط زیست ) در دانشگاهها، مراکز پژوهشی و پارکهای علم و فناوری ابلاغ شده از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تشکیل گردیده است و ریاست آن را رئیس دانشگاه فردوسی مشهد برعهده دارد.


| شناسه مطلب: 152335

تعداد بازدید: 151 | آخرین بازدید:
نظرات کاربران