پردیس شهید بهشتی خراسان رضوی

مدیر امور پردیس های خراسان رضوی:

شهدا و ایثارگران تربیت معلم گنجینه های دانشگاه فرهنگیان هستند

عصر روز دوشنبه 8 مهر 98، جلسه هماهنگی و هم اندیشی درباره چگونگی تدوین دانشنامه دفاع مقدس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی، در این جلسه مدیر امور پردیس های خراسان رضوی با اشاره این سخن مقام معظم رهبری که: "دفاع مقدس منبع عظیمی است که سال های سال باید از آن استخراج و استفاده شود"، اظهار داشت: 81 شهید تربیت معلم مشهد هر کدام گنجینه ای هستند که حداقل کاری که در رابطه با ایشان انجام شده ، این بوده که تمثال مبارک آنان زینت مسجد مسجد شهید تدین پردیس شهید بهشتی شده است.

رمضان نیری ادامه داد: جمعیت مدیران و استادان ایثارگر دانشگاه فرهنگیان منبع عظیم دیگری است که باید اسناد و آثار مربوط به ایثاگری های آنان نیز جمع آوری شود.

 نیری با عظیم دانستن بحث دانشنامه دفاع مقدس بیان کرد: همه باید با هم تلاش کنیم که یک دانشنامه خوب از موضوع دفاع مقدس با نگاه مراکز تربیت معلم خراسان رضوی ایجاد کنیم.

وی تصریح کرد: برای تدوین دانشنامه دفاع مقدس خوراک و اطلاعات لازم موجود است و فقط باید این اسناد جمع آوری گردد و نظم پیدا کند تا تبدیل به سند افتخار همه ما شود.

نیری تأکید کرد: وقتی به شهدا و فکر و کارها و رشادت های آنان وارد می شویم با دنیای عظیمی مواجه می گردیم که شاید تا کنون خیلی در آن عمیق نشده ایم.

مدیر امور پردیس های خراسان رضوی با ذکر این که: "مهمترین رکن استواری یک کشور، استواری هویت دینی، ملی و شخصی است"، گفت: باید شبکه هایی ایجاد شود که همه بتوانند اطلاعات، آثار و اسناد خود را در ارتباط با دفاع مقدس در آن وارد نمایند.

نیری با اشاره به تجربه مأموریت اداری خود به کشور روسیه بیان کرد: در میدان سرخ مسکو، یادمانی از جانباختگان جنگ جهانی دوم وجود دارد که همه مردم عمیقاً به آن ادای احترام می کنند. وی افزود: احترام قائل شدن مردم برای ایثارگری های جنگ، یک کار فرهنگی است که با بخشنامه اتفاق نمی افتد بلکه باید نسل نوجوان و جوان را با انجام کارهای تربیتی با فداکاری های رزمندگان آشنا کرد.

در ادامه این جلسه، هر یک از حاضران به بیان نقطه نظرات خود در ارتباط با چگونگی تدوین دانشنامه دفاع مقدس پرداختند و در پایان پس از تبادل نظر شرکت کنندگان تصمیمات لازم تصویب شد.

این جلسه به همت بسیج استادان و امور برنامه ریزی و پژوهشی دانشگاه فرهنگیان خراسان رضوی برگزار گردید.


| شناسه مطلب: 152227

تعداد بازدید: 121 | آخرین بازدید:
نظرات کاربران