پردیس شهید بهشتی خراسان رضوی

همزمان با روز جهانی ناشنوایان انجام شد:
برگزاری جلسه سخنرانی مؤلف کتاب «من یک ناشنوا هستم» در پردیس شهید بهشتی

همزمان با روز جهانی ناشنوایان و در اولین جلسه تازه های هفته پردیس شهید بهشتی در سال تحصیلی 99-98،  کتاب «من یک ناشنوا هستم» با حضور الهام مؤمنی پور، مؤلف این کتاب معرفی شد.

به گزارش روابط عمومی، در این جلسه که صبح امروز، دوشنبه 8 مهر 98 برگزار گردید، مؤمنی پور با بیان این که "بسیاری از ناشنوایان خجالت می کشند که مشکل ناشنوایی خود را عنوان کنند"، گفت: من از این جهت نام کتابم را «من یک ناشنوا هستم» گذاشته ام که نشان دهم از بیان مشکل ناشنوایی خویش خجالت نمی کشم.

وی با مقایسه ناشنوایی با سایر معلولیت ها اظهار داشت: کسانی که دارای مشکلاتی مانند نابینایی هستند، چون می شنوند می توانند با دنیای اطراف ارتباط برقرار کنند اما ناشنوایان از این نظر مشکل دارند.

مؤلف کتاب «من یک ناشنوا هستم» ادامه داد: زمانی که من وارد دانشگاه فردوسی مشهد شدم بسیاری افراد تردید داشتند که بتوانم در رشته تحصیلی خود موفق شوم، اما با تلاش و اتکال به خدا توانستم در تحصیلات خود به توفیقات خوبی دست یابم به طوری که هم اکنون دانشجوی دوره دکتری هستم.

مؤمنی با بیان این که دغدغه وی از نگارش کتاب مذکور، نوشتن بیوگرافی نبوده است، بیان کرد: هدف من این بود که بگویم درد ناشنوایان چیست.

در ادامه این جلسه رمضان نیری، مدیر امور پردیس های خراسان رضوی، ضمن ابراز خرسندی از ادامه یافتن جلسات تازه های هفته گفت: خودشناسی و خویشتن پذیری مهمترین اصل موفقیت و خویشتن ناپذیری مبنای همه مشکلات است.

وی با بیان این که دوره کارشناسی، زمان سوخت گیری برای ادامه تحصیلات و کسب موفقیت های بیشتر است، گفت: اگر دانشجویان دراین دوره به آمادگی های کافی دست یابند و به اصطلاح برای ادامه کار خوب سوخت گیری کنند، موفقیت های بیشتر در انتظار آنان است.

وی با ارزشمند و لذت بخش دانستن ارائه خانم مؤمنی در اولین جلسه تازه های هفته ابراز امیدواری کرد دانشجومعلمان بتوانند در آینده بیشتر از توانمندی ها و اطلاعات ایشان بهره مند شوند.

در پایان این جلسه از الهام مؤمنی پور، مؤلف کتاب «من یک ناشنوا هستم» با اعطای لوح سپاس، تقدیر و قدردانی شد.

گفتنی است اولین جلسه تازه های هفته در سال تحصیلی جاری به همت انجمن علمی دانشجویی «آموزش کودکان استثنایی» پردیس شهید بهشتی برگزار شد.    


| شناسه مطلب: 151767

تعداد بازدید: 166 | آخرین بازدید:
نظرات کاربران