پردیس شهید بهشتی خراسان رضوی

با حضور دانشجویان جدیدالورود پردیس شهید بهشتی مشهد برگزار شد:

برگزاری مراسم ادای احترام به شهدا

صبح امروز، شنبه ششم مهر، با حضور دانشجویان جدیدالورود پردیس شهید بهشتی مشهد، مراسم ادای احترام به شهدا در جوار آرمگاه شهدای مدفون در این پردیس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی، در این مراسم مدیر امور پردیس های خراسان رضوی با اشاره به سال های دفاع مقدس گفت: جنگ تحمیلی در شرایطی آغاز شد که کشور ما از آمادگی های دفاعی لازم برخوردار نبود و به همین خاطر دشمن به خاک ما تعرض  و در ابتدای کار بخشی از سرزمین های ما را تصرف کرد، اما با جانفشانی رزمندگان و شهدا امروزه به چنان اقتداری دست یافته ایم که کسی به خود اجازه نمی دهد به یک وجب از خاک ما دست اندازی کند.

رمضان نیری از دانشجویان خواست در طول مدت تحصیل خود در پردیس شهید بهشتی، با هر بار گذر از کنار مزار شهدای گمنام آرمیده در این پردیس به راه و هدف آنان بیندیشند و سعی کنند با انجام صحیح وظایف خود ادامه دهنده راه شهدا باشند.

وی با اشاره به شرایط و امکانات دانشگاه فرهنگیان اظهار داشت: شما باید موقعیت خود را قدر بدانید، چرا که در پردیسی پذیرفته شده اید که هم از لحاظ امکانات و هم از حیث هیأت علمی و استادان، جز مراکز سرآمد دانشگاه فرهنگیان در سطح کشور است.

در ادامه این مراسم، سیدکمال الدین حسینی، معاون آموزشی، پژوهشی و فرهنگی پردیس شهید بهشتی مشهد بیان کرد: به زودی جلسه توجیهی رسمی دانشجویان نوورود با حضور مسئولان دانشگاه برگزار خواهد شد و برگزاری این آیین صرفاً از آن جهت است که دانشجویان نوورود، دوره تحصیلی خود را با یاد شهدا و با مدد گرفتن از برکات حضور بر مزار آنان آغاز نمایند.

حجه الاسلام و المسلمین میرزایی، مسئول دفتر نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فرهنگیان مشهد نیز دیگر سخنران این آیین بود. وی در سخنان کوتاه خود دانشجویان را به حضور در آیین های مختلف فرهنگی و نمازهای جماعت پردیس دعوت کرد.

در پایان این مراسم مسئولان ودانشجویان با حضور بر مزار شهدا و قرائت فاتحه، یاد شهدا را گرامی داشته، نسبت به مقام والای آنان ادای احترام کردند.


| شناسه مطلب: 151544

تعداد بازدید: 241 | آخرین بازدید:
نظرات کاربران