معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه فرهنگیان :
آموزش و پرورش باید محور توسعه قرار گیرد

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه فرهنگیان  گفت باید برای دانشگاه فرهنگیان ردیف استخدامی خاص تعریف شود.

 به گزارش روابط عمومی  صفرزاده در آیین گرامیداشت هفته آموزش و نکوداشت مقام استاد در تالار ابن هیثم پردیس شهید بهشتی اظهار داشت: سرزمین خراسان از دیرباز جریان ساز در حوزه های فکری، فلسفی، هنری و غیره بوده است و همه بزرگان عرصه دین و معرفت فرهنگ کشور را سرچشمه از فرهنگ خراسان می دانند.

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه فرهنگیان ادامه داد: نکوداشت مقام استاد و معلم تنها تکریم معلم نیست بلکه بزرگداشت اخلاق، مدنیت و فرهنگ یک ملت است.

صفرزاده با اشاره به این که هرآنچه اخلاق و شکوه در کشور و جامعه وجود دارد محصول نگاه اثرگذار معلمان و نتیجه اهلیت پروری آنان است گفت: سال هاست در راستای تاسیس دانشگاهی به منظور تربیت معلمانی در طراز نظام جمهوری اسلامی هستیم.

وی افزود: خوشبختانه با تاسیس دانشگاه فرهنگیان از جانب وزارت آموزش و پرورش روال معلم گزینی شرایط معقولانه ای گرفت.

این مقام مسئول یادآور شد: اگر قصد داریم فرهنگ کشور اصلاح شود باید آموزش و پرورش در محور توسعه کشور قرار گیرد.

وی با اشاره به این که تلاش میکنیم تمام مسئولان و بزرگان کشور را در امر توجه به دانشگاه فرهنگیان هم قدم کنیم اظهار داشت: با حضور مقام معظم رهبری در دانشگاه فرهنگیان مطالبات دانشگاه عنوان شد و قصد داریم از فرمایشات ایشان در حیطه دولت به صورت کاربست اعتباری استفاده کنیم.

وی تصریح کرد: از نظر ما باید برای دانشگاه فرهنگیان ردیف استخدامی خاص تعریف شود و هیچ مجرایی به غیر از این دانشگاه صلاحیت تربیت معلم و تزریق آن به آموزش و پرورش را ندارد.


| شناسه مطلب: 104081

تعداد بازدید: 135 | آخرین بازدید:
نظرات کاربران