دانشگاه فرهنگیان

پردیس شهید بهشتی خراسان رضوی

مدیر امور پردیس های خراسان رضوی در جلسه شورای اداری پردیس شهید بهشتی:
نیروی انسانی کارآمد می تواند با تلاش و بهبود رویه ها کمبود امکانات و تجهیزات را جبران کند

مدیر امور پردیس های خراسان رضوی در جلسه شورای اداری پردیس شهید بهشتی گفت: نیروی انسانی کارآمد می تواند با تلاش و بهبود رویه ها کمبود امکانات و تجهیزات را جبران کند.

عصر امروز، سه شنبه 18 دی 97، جلسه شورای اداری پردیس شهید بهشتی مشهد در تالار امام رضا(ع) این پردیس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی، مدیر امور پردیس های خراسان رضوی، در این جلسه با بیان این که ساختار دانشگاه فرهنگیان با سنگینی تکالیف آن تناسب ندارد، گفت: همه باید تلاش کنیم با مدیریت کارها مأموریت های دانشگاه به نحو خوبی انجام شود.

رمضان نیری، با ذکر این که سه عنصر در کیفیت بخشی مؤثر است، این عناصر را شامل استانداردسازی امکانات فیزیکی مانند فضا و تجهیزات، استانداردسازی فرایندها و رویه ها و استانداردسازی نیروی انسانی دانست.

نیری با تأکید بر اهمیت استانداردسازی نیروی انسانی اظهار داشت: تجربه های جهانی، مطالعات تطبیقی و مشاهدات زیسته ما نشان می دهد که اگر استانداردسازی نیروی انسانی به خوبی انجام شود، روندها و فرایندها نیز به خوبی مدیریت خواهد شد و این امر می تواند کمبود فضا، امکانات و تجهیزات مناسب را جبران نماید.

وی تأکید کرد: همه ما باید بکوشیم که اگر با مشکل کمبود امکانات و تجهیزات مادی مناسب روبرو شدیم، مأیوس نشویم، زیرا ظرفیت ها و قابلیت های فوق العاده ای داریم که می توانیم با بهره مندی از آن بر مشکلات غلبه کنیم.

نیری با بیان این که مهمترین عامل در راه انجام وظایف سازمانی، تعاملات سیستماتیک است، گفت: امتحانات، به لحاظ اهمیت آن، یکی از بخش هایی است که هر کسی باید نقش کلان و سیستماتیک خود را در آن ایفا کند.

وی به مقدمات برگزاری یک آزمون خوب اشاره نمود و عنوان کرد: پوشش دادن کامل سرفصل توسط استاد، رعایت معیارهای سنجشی در طراحی آزمون و کیفیت مناسب تکثیر سؤالات از جمله مقدماتی است که باید برای برگزاری یک آزمون خوب رعایت شود.

وی افزود: در زمان برگزاری آزمون نیز  باید مواردی مانند آرامش جلسه امتحان، درجه حرارت مناسب مکان و مراقبت امتحانی خوب و مؤثر مورد توجه قرار گیرد.

مدیر امور پردیس های خراسان رضوی به دشواری کار حوزه امتحانات و دانش آموختگان اشاره کرد، و تصریح کرد: این حوزه از جمله بخش هایی است که به طور مرتب در معرض فشار کاری است و زمان اوج فعالیت آن همیشگی و دائمی است.

وی با ذکر این که امتحانات در دوره های گذشته به خوبی برگزار شده است، از تلاش های کلیه کارکنان فعال در این زمینه سپاس گزاری کرد و اظهار امیدورای نمود این دوره امتحانات نیز مانند گذشته با کیفیت خوبی برگزار گردد.


| شناسه مطلب: 127664

تعداد بازدید: 89 | آخرین بازدید:
نظرات کاربران