دانشگاه فرهنگیان

پردیس شهید بهشتی خراسان رضوی

برگزاری آیین گشایش دفتر نمایندگی انجمن ترویج زبان و ادبیات فارسی در دانشگاه فرهنگیان خراسان رضوی

صبح روز پنجشنبه، 13 دی 97، آیین گشایش دفتر نمایندگی انجمن ترویج زبان و ادبیات فارسی در دانشگاه فرهنگیان خراسان رضوی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی، در این مراسم که در پردیس شهید بهشتی مشهد برگزار شد، رمضان نیری، مدیر دانشگاه فرهنگیان خراسان رضوی، ضمن خوش آمدگویی به استادان مدعو گزارشی کوتاهی از وضعیت پردیس ها و مراکز دانشگاه فرهنگیان استان ارائه داد.

وی در سخنان خود با تأکید بر اهمیت زبان و ادبیات فارسی از گسترش رشته زبان وادبیات فارسی در دانشگاه فرهنگیان خراسان رضوی خبر داد و اعلام کرد: تلاش استان بر این است که نسبت به راه اندازی دوره کارشناسی ارشد این رشته اقدام شود.

نیری با اشاره به این که انجمن های علمی در دانشگاه ها بستری برای شکوفا شدن و پرورش استعدادهای علمی و مدیریتی هستند، گفت: فعالیت هایی که انجمن ها انجام می دهند مکمل فعالیت های آموزشی است.

در ادامه دکتر محمدجعفر یاحقی، استاد دانشگاه فردوسی مشهد و رییس انجمن ترویج زبان و ادبیات فارسی خراسان رضوی، ضمن ارائه گزارشی از نشست ها، همایش های در حال انجام در خراسان رضوی مانند همایش شاهنامه درگذر جاده ابریشم از دانشگاه فرهنگیان و مدیریت استانی این دانشگاه برای فراهم نمودن امکانات برای اختصاص دفتر ویژه جهت انجمن ترویج زبان فارسی سپاس گزاری کرد.

دکتر ستودیان، مدیر گروه زبان و ادبیات فارسی دانشگاه فرهنگیان نیز در این نشست گفت: تا کنون در دانشگاه فرهنگیان چند همایش پژوهشی مانند عرس مولانا، همایش بزرگداشت دکتر محمد معین و ... برگزار شده است. وی افزود: دانشگاه فرهنگیان به همکاری با انجمن ترویج افتخار می کند و می کوشد به شکلی مؤثر در این انجمن ایفای نقش کند.

در این نشست نمایندگان انجمن های ترویج در دانشگاه های استان خراسان رضوی، خراسان شمالی و خراسان جنوبی و جمعی از استادان گروه زبان و ادبیات فارسی دانشگاه فردوسی مشهد حضور داشتند.

گفتنی است گشایش دفتر نمایندگی انجمن ترویج زبان و ادبیات فارسی به همت گروه زبان و ادبیات فارسی دانشگاه فرهنگیان خراسان رضوی و امور پژوهشی این دانشگاه انجام شد.


| شناسه مطلب: 127646

تعداد بازدید: 111 | آخرین بازدید:
نظرات کاربران